Planinsko trčanje

SUVA TRAIL 2022

Državno prvenstvo u skajraningu PSS i kolo Nacionalne serije PSS

Sjajan uspeh naših trkača na ovogodišnjem Državnom prvenstvu u skajraningu PSS koje se ujedno boduje za Nacionalnu seriju PSS.

Staza dužine 42.9km sa kumulativnim usponom od 2700m grebenom Suve planine. Na startu 118 takmičara u Vrgudincu a na cilju u Donjem Dušniku 94. Izuzetno loši vremenski uslovi sa olujnim vetrovima, kišom, grmnjavinom nisu obeshrabrili trkače i volontere našeg kluba koji su takođe istinski pobednici ove trke. Na kraju svi iscrpljeni ali zadovoljni.

PSK Mosor je ponovo ostvario fenomenalne rezultate:

Ekipno je osvojeno prvo mesto sa samo dva boda više ispred sjajnih trkača iz PK Tara Bajina Bašta dok su treče mesto zauzeli trkači PSK Balkan Beograd. Bodove su doneli Ljiljana Krasić, Nenad Živković i Nemanja Ristović

Državni prvak je postao i sjajni Nenad Živković iz Kruševca koji nastupa za niški tim. Ujedinio je titule u obe trkačke discipline PSS i ima veliku šansu i da osvoji Nacionalnu seriju gde je ostala još jedna trka, „vertikal“ na Rtnju.

Ljiljana Krasić osvojila je treće mesto na prvenstvu i trenutno je druga u Nacionalnoj seriji.