Planinsko trčanje

Tara Ultra Trail – TUT 66

Ultramaraton TUT 66 je najduža distanca trke u bodovanju za Nacionalnu seriju PSS ovog vikenda je organizovan na Tari. Start i cilj je bio na Kaluđerskim barama a za vreme trke smenila su se tri godišnja doba. Vetrovit početak, kišovita središnjica sa gradom i na kraju sunce. PSK Mosor je sa svojim timom učestvovao na trci i ostvareni su odlični rezultati. Ekipno smo zauzeli drugo mesto ispred domačina PK Tara iz Bajine Bašte a ispred PSK Balkan iz Beograda a Dragana Milanović je zauzela treće mesto u ženskoj konkurenciji. Veliki peh je doživeo naš Nenad Živković, vodeći do ove trke, kada je na 30. kilometru proklizao i uganuo nogu. Do tada je vodio u društvu prvoplasiranog na trci Slavka Panića. Drugo i treće mesto su zauzeli domači trkači Danijel Lončarević i Miodrag Vukić. Kod žena Ispred Gage su se plasirale Ivana Živković iu Balkana na prvom i mlada Sanja Đoković iz Gore na drugom mestu. Svaka čast pre svega Ljiljani Krasić koja je svesno nastupila povređena na trci sa željom da u generalnom plasmanu zadrži visoku poziciju. Svi ostali takmičari Mosora su postigli odlične rezultate a svakako da se ističu Smajhel 5. i Gale 9. mesto koji su uz Gagino 3. doneli ekipno 2. Sjajne su bile i Nela 5., Megi 6., Zaza 8. i Ljilja 9.